https://pgen.pl/assets/cache/330f6942a6f00c71a66325da715432a5_750_319_optim.jpg
Wiosenne zapasy na Ekstremalnym PGE Narodowym

Paralotniarze i ich „zapasy”, czyli zapasowe spadochrony ratunkowe będą gwiazdami PGE Narodowego w niedzielę 13 marca 2016 roku. Uczestnicy szkoleń organizowanych przez szkołę paralotniową Cloudbase we współpracy z Ekstremalnym PGE Narodowym odbędą serię widowiskowych ćwiczeń.

- Akcja rzucania spadochronów ratunkowych przez paralotniarzy służy przećwiczeniu sytuacji awaryjnej w bezpiecznych warunkach. Każdy paralotniarz lata z dodatkowym spadochronem, który jest umocowany w uprzęży paralotniowej. W razie utraty możliwości sterowania paralotnią lub w wypadku jej uszkodzenia, pilot paralotni ma możliwość wyrzucenia spadochronu ratunkowego. Jest to niezwykle rzadka sytuacja, dlatego podczas naszych ćwiczeń na stadionie będziemy sprawdzać, jak wyrzucić spadochron, by piloci zapoznali się z tą czynnością - mówi Marek Mastalerz ze szkoły paralotniarskiej Cloudbase.

Ćwiczenia połączone z „wietrzeniem” spadochronów odbędą się na jednej ze stadionowych atrakcji - Ekstremalnym PGE Narodowym, czyli kolejce tyrolskiej umożliwiającej zjazd z górnej trybuny areny nad płytą, aż do dolnej trybuny. Zjazd z prędkością przekraczającą 60 km/h odbywa się około 50 metrów nad ziemią.

- Spadochrony ratunkowe co najmniej raz do roku powinny być wietrzone i ponownie składane, dlatego ćwiczenia które będziemy robić na PGE Narodowym idealnie wpasowują się czasowo przed nadchodzącym sezonem paralotniowym - podkreśla Marek Mastalerz.

Podczas ćwiczeń będziemy gościć 50 paralotniarzy rzucających "paczkę”. Zjazdy będą odbywały się w godzinach 10.00-12.00 i 14.00-16.30. Ćwiczenia są bardzo widowiskowe, w związku z czym zapraszamy wszystkich fanów paralotniarstwa do ich obserwowania na żywo na stadionie. Wystarczy w niedzielę wybrać się na zlokalizowany na górnej trybunie PGE Narodowego punkt widokowy, skąd rozpościera się doskonały widok na całą nieckę areny. Bilet normalny na punkt widokowy kosztuje 10 zł, a bilet ulgowy 5 zł. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony wycieczki.pgenarodowy.pl oraz w kasach PGE Narodowego.

Galeria

Co o tym sądzisz?